Інформаційне табло пасажира як “Розумна Зупинка” громадського транспорту

CleverStop Ternopil night

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Найбільш амбітний проект Tracklam – “Розумна Зупинка” (Інформаційне Табло Пасажира). Це обладнання Digital Signage для транспортної інфраструктури міста. З точки зору рекламного бізнесу –  це рекламний монітор DOOH в місцях очікування громадського транспорту.

Система Сповіщення Пасажирів “АПК-ІТП-01” використовується для відображення інформації на зупинках громадського транспорту. Основна мета – точне інформування пасажирів про очікуваний час прибуття транспорту в зручному вигляді. 

Розробка проводилась з урахуванням агресивних умов експлуатації поза межами приміщень (out of home) та сертифікована.

Приклади інформаційних Табло Тасажира в транспортній інфраструктурі міст світу

Принцип дії. Функціональні особливості.

ІТП відображає інформацію в режимі реального часу за допомогою клієнтської частини спеціалізованого програмного забезпечення Tracklam, згідно автоматично отриманих налаштувань. Екран ІТП може розділятись на блоки для виводу різнотипної інорфмації.

Система сповіщення пасажирів “АПК-ІТП-01” використовує ОС Android. Для відображення інформації в реальному часі про рух громадського транспорту, ІТП отримує інформацію з сервера про місцезнаходження кожного транспортного засобу, що обладнаний GPS трекером. Дані передаються за допомогою мережі internet (4G/3G, або Wi-Fi).

Digital Signage Bus Stop Timetable
Digital Signage Bus Stop Timetable

Програмне забезпечення “Розумної зупинки” Tracklam автоматично сповіщає інформацію про: 

  • Тип громадського транспорту (тролейбус, автобус, трамвай…)
  • Номер маршруту ТЗ, що прибуває до зупинки
  • Напрямок руху, або назву кінцевих зупинок маршруту
  • Час прибуття кожної одиниці транспорту на даному маршруті до зупинки
  • Час прибуття наступної одиниці транспорту, вказаного маршруту
  • Наявність пандуса в транспортного засобу що прибуває до зупинки

ІТП дозволяє транслювати відео-аудіо контент (в тому числі із обраних youtube-каналів) у визначений користувачем час, дату, день тижня; в заданій послідовності; у встановленій користувачем кількості повторень на годину. 

На екрані може відображатись текстова інформації у вигляді біжучих стрічок, у тому числі із RSS, потрібного розміру, шрифту, кольору. 

ІТП може відображати статичні графічні зображення, зокрема заданий користувачем логотип. 

Програмне забезпечення дозволяє використати віджети прогнозу погоди, курсів валют та годинник.

Bus Stop digital time table Tracklam
Bus Stop digital time table Tracklam

Технічні Характеристики:

Розмір, роздільна здатність екрану 47’’, 1920 x 1080
Центральний процесор A83T, Octa-Core, частота 2GHz
Яскравість/контраст матриці від 1500cd/m2 (Typ.) /1000:1 (Typ.)
Пам’ять DDR3 1G / 4G(опційно), до 32GB SD Card
Відео, аудіо вихід HDMI, два канали 15W
Мережі, USB порти RJ45 для 10M/100M Ethernet, WiFi, 3 шт USB2.0
Вхідна напруга живлення/тип 220 В
Максимальна Потужність 250 Вт (із ввімкненим обігрівом)
Умови експлуатації Від -25 до +65 °С
Розмір мм в/ш/г, Вага 1230х710х150, 8 кг

ІТП стійке до умов експлуатації на вулиці, захищене від пилу і вологи. Стійкість до подряпин, ударів, графіті забезпечується завдяки металічному корпусу, що покритий порошковою фарбою, стійкою до фізичних впливів. Видима частина екрану захищена загартованим склом.

ІТП обладнане системою захисту від холодного старту та клімат контролю (температура обігрів/охолодження може налаштовуватись окремо). Система сповіщення пасажирів “АПК-ІТП-01” має таймер увімкнення/вимкнення живлення (час може змінюватись в залежності до потреб користувача)

Монтаж і підключення.

ІТП призначене для встановлення на будь-яких зупинках громадського транспорту, для максимального огляду пасажирами, які очікують на транспорт. АПК може приєднуватись до споруд, або монтуватись на окремій опорі, залежно від конкретного місця встановлення.

Монтаж ІТП здійснюється в місці, яке передбачає можливість під’єднання його до мережі живлення, та виключає можливість випадкового пошкодження і надмірного потрапляння вологи. 

Система дозволяє уповноваженим особам змінювати на ній програмне забезпечення, проводити діагностику та змінювати деякі вузли АПК на місці експлуатації.

У технічному відділенні з бокової сторони корпусу розміщені роз’єми для під’єднання живлення, Wi-Fi антена, USB роз’єми (для додаткового обладнання: маніпулятор-миша, 3G модем, WEB-камера, зовнішній накопичувач, тощо). У цьому ж відділенні є доступ до управління системою клімат-контролю та таймером включення/виключення живлення. Пристрій вмикається/вимикається автоматично, при ввімкненні живлення. 

Ukraine Bus stop digital timetable
Ukraine Bus stop digital timetable

Налаштування ІТП

Виріб постачається у стані повної готовності до роботи. Спеціалісти Tracklam налаштовують ІТП перед введенням в експлуатацію і надають постійну клієнтську і сервісну підтримку. Перед початком експлуатації для коректного відображення інформації рекомендовано перевірити на актуальність налаштувань дати, часу, часового поясу в ОС Android. Для виконання функцій, система не потребує додаткового стороннього програмного забезпечення.

Серверна частина Tracklam забезпечує можливість налаштування кожного екземпляру ІТП окремо, привязуючи його до конкретної локації зупинки. 

В процесі експлуатації зміни налаштувань і параметрів “Розумної зупинки” здійснюється через власний «робочий кабінет» за допомогою серверної частини програмного забезпечення Tracklam.