Система Сповіщення Пасажирів в салоні громадського транспорту

Tracklam ССП

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Один з найбільш популярних продуктів Tracklam для Digital Signage – Система Сповіщення Пасажирів (транспортний монітор, рекламний монітор в транспорті). 

Основний напрямок діяльності Tracklam – розробка та інтеграція обладнання Digital Signage для громадського транспорту, або рекламних моніторів DOOH, якщо говорити з точки зору рекламного бізнесу.

“АПК-ТВ-Транс-02” використовується для відео-аудіо трансляції в салоні транспортного засобу. Розробка проводилась з урахуванням відповідних технічних умов експлуатації та сертифікована. Техніка Tracklam враховує досвід кращих світових виробників.

Приклади роботи транспортних екранів у світі

Принцип дії. Функціональні особливості.

Основне завдання ССП – інформувати пасажирів, шляхом відтворення відео-аудіо інформації. Система сповіщення пасажирів “АПК-ТВ-Транс-02” використовує ОС Android та виконує свої функції завдяки спеціалізованому програмному забезпеченню Tracklam (клієнтська частина), згідно автоматично отриманих налаштувань.

Для обміну даними між ССП і сервером може використовуватись модем 4G/3G, або Wi-Fi. Отримані налаштування, дані про власне функціонування та відео-аудіо контент записуються у внутрішню пам’ять ССП. Відтворення інформації не вимагає постійного з’єднання з internet. 

Для автоматичного оголошення зупинок ССП отримує інформацію про місцезнаходження транспортного засобу за допомогою обладнання GPS. Програмне забезпечення порівнює отримані дані із заданими користувачем діапазонами координат та:

 • Визначає маршрут руху,
 • Автоматично повідомляє та відображає інформацію про кожну зупинку, основні перехрестя, головні місця, можливості пересадок та маршрут руху.

ССП Tracklam дозволяє відтворювати інформаційний контент:

 • у визначений користувачем час, дату, день тижня
 • у потрібній йому послідовності
 • у встановленій користувачем кількості повторень на годину
 • з прив’язкою до певної локації
 • текстову інформацію у вигляді біжучих стрічок, у тому числі із RSS потрібного кольору, розміру, типу шрифта
 • заданий користувачем логотип
 • годинник
 • віджет прогнозу погоди
 • відео із обраних youtube-каналів
Passenger information system Tracklam
Passenger information system Tracklam

Технічні характеристики:

Розмір, роздільна здатність екрану 22’’, 1920 x 1080
Центральний процесор A83T, Octa-Core, частота 2GHz
Яскравість/контраст матриці від 250cd/m2 (Typ.) /1000:1 (Typ.)
Кути огляду гор/верт/час відгуку 170°/170°, 5ms (Typ., on/off)
Пам’ять DDR3 1G / 4G(опційно), до 32GB SD Card
Відео, аудіо вихід HDMI, два канали 5W та звуковий вихід для під’єднання бортових колонок ТЗ
Мережі, USB порти RJ45 для 10M/100M Ethernet, WiFi, 3 шт USB2.0
Вхідна напруга живлення/тип Від 6,5 В до 36 В /постійна, або 12В-3А
Максимальна Потужність 65 Вт
Умови експлуатації Від -10 до +50 °С
Розмір мм в/ш/г, Вага 322х530х55, 8 кг

Монтаж і підключення

Монітор призначений для встановлення на будь-який транспортний засіб, або віддалений стаціонарний об’єкт.

ССП монтується всередині ТЗ, в місце, яке забезпечує максимально можливий огляд пасажирами. Для розміщення в салоні ТЗ система комплектується надійним і водночас гнучким кріпленням, що максимально адаптоване до конструкції існуючого рухомого складу.

Кріплення з регулюванням кута нахилу
Кріплення з регулюванням кута нахилу

Поворотне кріплення дозволяє змінювати положення корпусу монітора до 90% і фіксувати його в вибраному положенні.

З тильної сторони знаходиться технічне відділення, яке закривається кришкою з замком. В цьому місці розміщені роз’єми для під’єднання живлення, аудіо вихід, USB роз’єми для під’єднання додаткового обладнання (4G/3G модем, GPS tracker, WEB-камера, зовнішній накопичувач, тощо). Через порт HDMI можна під’єднати додаткові екрани. У технічному відділенні знаходиться також запобіжник для захисту при перебоях живлення. Пристрій приєднується до мережі живлення ТЗ, вмикається/вимикається автоматично, при ввімкненні запалювання.

технічне відділення ССП
Технічне відділення ССП

Налаштування ССП

Початкове налаштування і конфігурування параметрів ССП здійснюється виробником. Виріб постачається у стані повної готовності до роботи, включно з налаштуваннями ОС Android та програмного забезпечення Tracklam. Для функціонування, ССП не потребує встановлення додаткового стороннього програмного забезпечення.

Подальші зміни налаштувань “АПК-ТВ-Транс-02” в процесі експлуатації здійснюється користувачем через власний «робочий кабінет» за допомогою серверної частини програмного забезпечення Tracklam. Для доступу у «робочий кабінет» користувач використовує власний логін і пароль.