Як виміряти ефективність вашої рекламної кампанії

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

“Я знаю, що половина мого рекламного бюджету витрачається впусту; проблема в тому, що я не знаю, яка саме половина.”

Джон Вонамейкер (1838-1922), успішний американський бізнесмен, вважається “першопрохідцем маркетингу”.

Сьогодні, через 100 років після смерті автора цієї цитати, ця проблема досі існує. Компанії стривожені єдиним питанням – чи гроші, інвестовані в рекламну кампанію, дають ефект і як це виміряти.

Отож наш сьогоднішній пост спробує відповісти на питання, яке задає кожен рекламодавець: “Як я можу дізнатись що рекламна кампанія була успішною чи провальною?” Розпочнімо з найважливіших факторів.

Що ви вважаєте успіхом?

Щоб зрозуміти результати кампанії, вам слід спочатку визначити її цілі. Найпоширенішими цілями реклами є:

  • Стимулювати продажі
  • Підвищити продажі конкретного продукту/сервісу
  • Отримати нових клієнтів
  • Покращити охоплення соцмереж
  • Покращити впізнаваність бренду
  • Збільшити трафік сайту

Цілі повинні бути кількісними – наприклад, підвищити продажі на 20%, отримати 1000 лайків Facebook сторінки, збільшити трафік сайту до 10,000 відвідувачів/місяць і т.д.

Яким є поточний стан речей?

Проаналізуйте, що ви маєте перед запуском кампанії, щоб мати змогу потім порівняти результат “до” і “після”.  

Будьте терплячими

Більшість рекламних кампаній мають заповільнений або накопичуючий ефект і їхні результати не є очевидними відразу ж, тому не робіть поспішних висновків і дайте їм трішки часу.

Встановіть чітке вимірювання

Деякі цілі не мають миттєвої грошової віддачі, як, наприклад, впізнаваність бренду. Тому їх можна виміряти через показники відстеження, які пов’язані опосередково – такі, як трафік сайту, кількість підписників в соцмережах і т.д. Переконайтесь, що ви визначили, які з них слід взяти до уваги в першу чергу.

Розрахунок результатів вашої рекламної кампанії

Існує спеціальна формула розрахунку ROI – Return on Investment (рентабельність інвестицій), але вона обмежується ціллю стимулювання продажів і доходів. Ось вона:

ROI = (прибуток від інвестицій – розмір інвестицій) / розмір інвестицій

Наприклад, ваша кампанія по представленню нового продукту на ринку коштує 5,000 грн, ви продали продукт на суму 10,000 грн. Тоді формула виглядатиме так:

(10,000 – 5,000)/5,000= 1

Це означає, що ваш ROI становить 100% і ви подвоїли вкладені в рекламу гроші.

Оцінка результатів рекламної кампанії

Для кампаній зовнішньої реклами, які не націлені безпосередньо на збільшення доходу, є інші шляхи вимірювання їх ефективності. Фактично вам треба “промаркувати” кожен медіа-канал чи рекламу, використовуючи особливий контент, який не буде використовуватись в іншому каналі. Наприклад:

  • Промо-коди
  • Особливі URL
  • Хештеги
  • QR-коди

В такому випадку вимірювання результатів вашої кампанії буде таким же легким, як вираховування кількості відвідувачів вашого сайту і порівняння їх з потенційно можливими.

Опитування клієнтів

Багато компаній просто запитують своїх клієнтів, як їм їхній продукт/сервіс.

Як ви можете бачити, вимірювання ефективності зовнішньої реклами здається складним, але не неможливим. Якщо ви не хочете витратити гроші даремно на неефективні рекламні канали, виділіть час і зусилля на те, щоб відслідкувати, виміряти та інтерпретувати результати вашої рекламної діяльності.

Ви можете також скористатись перевагами технологій, як, наприклад, Tracklam – онлайн-мережа для розміщення зовнішньої реклами і отримання детальної статистики результатів. Зареєструйтесь зараз та керуйте своєю рекламою!