5 “не” для створення ефективної рекламної кампанії

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Готуючись до старту рекламної кампанії, організації вивчають передові технології, поради та рекомендації про те, що і як правильно робити. Але не завжди справа в тому, що робити. Існують помилки, яких треба, навпаки, уникати для досягнення бажаного результату. Тож сьогодні досліджуємо, чого НЕ робити у вашій рекламній дільності.

Не починайте підготовку не визначивши цільової аудиторії

Це ключова умова, наріжний камінь кожного починання у бізнесі. І тому життєво важливо достеменно знати, кому ви хочете продати ваш продукт, на кого він орієнтований.  

Тут йдеться про конкретні дані, а не ваші здогадки. Зберіть якнайбільше актуальної інформації про потенційних покупців, а тоді використайте її для створення узагальнених детальних “портретів” клієнтів, що репрезентуватимуть кожен сегмент вашої аудиторії. Рекламна кампанія має націлюватися на кожен із цих сегментів, включно із наповненням, посланням, вибором каналів реклами тощо.

Не бійтеся бути оригінальними

Безперечно, вам може бути важко встояти перед спокусою “запозичити” ідеї у конкурентів, особливо якщо їхня рекламна кампанія була вдалою. Або просто здається, що значно надійніше піти протоптаною стежкою та не робити нічого неочікуваного та незвичного. Але така позиція може призвести до низьких результатів. Згідно із дослідженням Мічиганського державного університету, креативність та оригінальність рекламної кампанії мають позитивний вплив на її результати на ринку (зверніть увагу, не на бюджет).

Не фокусуйте увагу на собі та своєму продукті

Ви продаєте не продукт,  а його здатність вирішити проблеми споживачів чи покращити якість їх життя. І хоч здавалось би, це вже стало загальновідомим фактом, численні компанії повторюють одну і ту ж помилку знову і знову. Замість того, щоб наголошувати на тому, яку користь може принести їх продукт для аудиторії, вони просто заявляють про те, який він чудовий. Тому важливо, щоб ваша кампанія свідчила про те, що ви добре розумієте проблеми споживачів, а тоді пропонувала рішення.

Не забувайте підготуватися до нових замовлень та клієнтів

Уявіть, що ваша рекламна кампанія пройшла дуже успішно – кількість потенційних клієнтів, зацікавлених у вашому продукті, зростає у геометричній прогресії… Звучить чудово, чи не так? А тепер повертаємося з неба на землю. Задумайтеся, чи готові ви до хвилі нових замовлень/продажів/контрактів? Чи зможете справитися із великою кількістю клієнтів без затримок, перевантаженого вебсайту, нервових зривів? Якщо не впевнені, перед запуском кампанії виділіть час на ретельну підготовку, адже збільшення обсягу роботи і є основною метою вашої реклами.

Не відкладайте відслідковування результатів на кінець кампанії

Великою помилкою, яку допускають багато фірм, є запустити кампанію,а тоді пасивно чекати її результатів вже після того, коли бюджет вичерпано. У рекламі  треба бути пильним та швидко реагувати, володіти інформацією про те, як проходить кампанія та які її проміжні результати. Це дозволить швидко “змінити курс” та уникнути марного витрачання коштів, якщо щось піде не так, як очікувалося.

Підводячи підсумки, реклама – справа дуже індивідуальна і те, що працює для інших, може не спрацювати для вас. Створення ефективної рекламної кампанії потребує терпіння, ретельності та багато експериментування. Проте уникнення вищенаведених помилок на кілька кроків наблизить вас до бажаного результату.

P.S. Рекламна мережа Tracklam не тільки допоможе розмістити зовнішню та внутрішню рекламу у кілька кліків, а й дозволить завжди бути в курсі її результатів. Зареєструйтеся та випробуйте можливості сервісу вже зараз!