Чому не варто недооцінювати POSM і їхню здатність збільшувати продажі?

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Як часто ви забігаєте в магазин, щоб купити кілька базових речей, і все завершується тим, що ви стоїте з повним візком продуктів на касі? Цілком імовірно, ви ніколи не звертали увагу, чому ви робити так багато імпульсивних покупок саме в фізичному магазині, не онлайн. Значною мірою ваші незаплановані витрати завдячують POSM.

Можливо, ви досі ніколи не чули цього терміну, але ви сотні разів бачили, що це. POSM (Point of Sale Materials) – рекламні матеріали, розміщені в точках продажу конкретного продукту. Вони можуть бути різноманітними – від спеціально-обладнаних стендів і столів до постерів, забрендованих полиць, листівок та флаєрів, стійок і т.д.

POSM часто визначають, як Below the Line просування. Проте вони є дуже ефективними в донесенні повідомлення до аудиторії, коли є обмеження в часі на покупку. Насправді, POSM виконує безліч функцій, які сприятливо впливають на маркетинг і стимулюють продажі:

  • Привертають увагу покупців до продукту

Покупці часто підсвідомо “натикаються” на яскраві стенди, які презентують продукт, який вони в іншому випадку не помітили б. Ту саму ж функцію виконують воблери (рекламні зображення, які кріпляться до полиць), денглери (вивіски, які кріпляться на стелі) і т.д.

  • Надають корисну інформацію про продукт

Звертаючи увагу на правильні факти про продукт у своїх POSM ви можете вплинути на потенційних покупців, які просто не знають, наскільки ваш продукт чудовий.

  • Стимулюють імпульсивні покупки

POS-дисплеї часто знаходяться біля каси, що робить просто неможливим втриматись від необхідності купити продукт; тим більше, часу не дуже багато, щоб обдумати покупку.

  • Підвищують помітність

В більшості випадків покупці можуть просто загубитись в різномаїтті продуктів певної категорії і роблять вибір, базуючись на впізнаваності бренду/продукту/дизайну.

  • Підвищують впізнаваність бренду

Хоча впізнаваність бренду напряму не пов’язана з обсягами продажів в конкретному POS, вона однозначно працює на користь рекламодавця.

  • Вирізняють бренд/продукт з-поміж конкурентів

В битві за увагу та прихильність клієнтів всі способи хороші. Тому якщо ви маєте можливість нагадати ще раз про свій бренд, розміщуючи POS-матеріали в магазині – не вагайтесь це зробити!

  • Направляють покупців

Близько 10% невдалих покупок зроблені через те, що покупець просто не зміг знайти потрібний товар. Ефективні POS-дисплеї можуть вказати місце вашого продукту в конкретному магазині і зробити його помітнішим.  

  • Акцентують увагу на гарячих новинках

POS-матеріали повинні бути обов’язковою частиною вашої рекламної кампанії, спрямованої на представлення нового продукту. Це дозволяє підвищити обізнаність серед покупців, які не були ознайомлені з продуктом через інші медіа-канали, та збільшити продажі.

Підводячи підсумки

Близько 70% покупок зроблені в самому магазині, тому ефективні POS-дисплеї можуть значно вплинути на обсяг продажів конкретного продукту чи бренду. Вони слугують способом створення позитивного іміджу і добре справляються з стимулюванням продажів вашого продукту без участі людських ресурсів.

Звісно, створення POS-матеріалів вимагає додаткових витрат. Але якщо ви не хочете втратити можливість ще раз нагадати своїм покупцям про свій продукт/бренд – вважайте ці витрати вдалою інвестицією у свій бізнес.