Рекламна кампанія від А до Я (Частина 1)

reklamna kampaniya

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Часто сама думка про запуск рекламної кампанії своїми силами є настільки бентежливою, що керівникам компаній чи власникам легше заплатити шалені суми грошей професіоналам або, якщо бюджет обмежений, нічого не робити і покладатись на старий добрий “сарафанний маркетинг”.

У нас для вас хороша новина – у вас тепер ще на один варіант більше. TRACKLAM був створений, щоб надавати вам можливість запускати успішну рекламну кампанію, навіть якщо ви не робили цього раніше.

Звучить чудово, але у вас жодних ідей, з чого почати? Це перший пост у серії покрокової інструкції запуску вашої першої рекламної кампанії.

Disclaimer. Хоча TRACKLAM – зручний онлайн-сервіс для створення і керування рекламою в одному місці, ми не кажемо, що це не потребує зусиль. Ваш початковий досвід, можливо, невеликий, але, як кажуть, “Повторення – мати навчання”. То чому б не спробувати?

Створення рекламної стратегії

1. Що ви хочете отримати в результаті?

Ви повинні вирішити, яка мета вашої кампанії і який результат ви очікуєте. Загалом, основні напрямки такі:

  •  створити обізнаність про бренд – досягти якомога більшої кількості людей і повідомити їх про ваш сервіс
  •  генерація лідів – іншими словами, приваблення нових клієнтів, які ніколи у вас не купували
  •  залучити існуючих клієнтів – стимулювати продажі серед ваших постійних клієнтів

Якщо можливо, ваші цілі повинні бути вимірюваними і конкрентими, щоб ви могли порівняти їх з бажаним результатом вкінці кампанії.

Наприклад, якщо ви розширюєте асортимент, ваша ціль може бути – збільшити кількість замовлень даного продукту на X% через Y місяців.

Чи, якщо вашою ціллю є створити обізнаність, показником може бути – збільшення кількості підписників в соцмережах на X% через Y тижнів.

2. Для кого ви рекламуєте?

Щоб зробити вашу рекламу доречною і здатною запам’ятатись, необхідно знати свою аудиторію. Ми не говоримо про місяці досліджень, опитувань і складання статистики (хоча опитування ваших існуючих клієнтів може бути корисним). Принаймні ви зможете обдумати, хто ваші клієнти і до кого вам потрібно достукатись. Згрупуйте їх в декілька категорій і створіть “портрет клієнта” для кожної, включаючи ім’я, професію та інші деталі.

Завдяки цим даним ваша реклама буде націлена точно на правильну групу, а не узагальнена і безрезультатна.

3. Хто ви як бренд?

Щоб виділитись серед конкурентів, вам потрібно визначати “особистість” вашої компанії, адже це те, що допоможе покупцям вибрати саме вас.

Ось декілька запитань, які вам допоможуть:

  •  Яку проблему ваш продукт допомагає вирішити?
  •  Які його переваги?
  •  Яка його унікальна особливість, якої ніде немає?

Працюйте над покращенням і скороченням відповідей до того часу, поки ви не отримаєте чітке і стисле повідомлення, яке зазначає вашу ключову цінність. Це буде основою вашого рекламного меседжу.

4. Хто ваші конкуренти (і що вони роблять)?

Дослідження конкурентів є необхідним, щоб знати, що роблять інші бренди, які їхні сильні і слабкі сторони, успіхи і невдачі, і використати ці знання, щоб виділитись на ринку (і не повторити їхніх помилок).

5. Вирішіть, які рекламні канали використовувати

Враховуючи дані вище, проаналізуйте наявні види реклами і виберіть найбільш вдалий. Для вас важливіша digital-реклама чи зовнішня? Вам потрібно бути більш конкретними. Детальніше про це читайте у нашому пості про те, як обрати найефективніший тип реклами.

Може здаватись, що це просто, але, беручи до уваги велику кількість варіантів та численні фактори, цей крок може бути дуже часозатратним. Зважте усі за і проти, витрати та очікувані прибутки.

Для вашої першої рекламної кампанії декілька медіа-каналів буде достатньо, щоб зрозуміти, як це працює.

6. Підготуйте ваші рекламні матеріали

Створіть рекламу відповідно до медіа-каналів, які ви обрали. Придумайте переконливий текст і візуалізацію, які б зацікавили вашу цільову аудиторію. Утримайтесь від великої кількості інформації в рекламі. Краще зробіть рекламу такою, що запам’ятається (секрети успіху таких кампаній можна знайти в цьому пості).

На сьогодні досить. У вас безліч завдань, які потрібно зробити до того, як ми будемо справді розміщувати рекламу. Наша наступна публікація допоможе вам ефективно запускати рекламну кампанію, відслідковувати прогрес та вдосконалювати. Ми вже працюємо над своїм домашнім завданням, тож ви можете почати працювати над своїм 🙂