Як обрати найефективніший тип реклами для вашого бізнесу

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

“Який тип реклами найефективніший та дозволить повернути мої гроші якнайшвидше?”- це запитання турбує кожного рекламодавця, як тільки прийнято рішення інвестувати у рекламу. На жаль чи на щастя, конкретної відповіді, яка б задовольнила усіх, не існує. Конкретний вид реклами може бути надзвичайно ефективним для одного бізнесу і в той же час означати марно витрачені кошти для іншого.

Єдиний спосіб визначити, що добре працює саме для вашого бренду чи продукту – спробувати різні види реклами та “послання”, які Ви хочете донести до споживачів. Це не означає, що ви маєте базуватися лише на здогадках. Щоб скерувати зусилля у правильному напрямку, зверніть увагу на наступні факти про рекламу.

1. Дорого ≠ результативно

Згідно із результатами дослідження ефективності інвестицій в рекламу, яке проводилося Wharton School of Business протягом 7 років серед кількох десятків представників малого бізнесу, кількість коштів, інвестованих у рекламну кампанію, не співвідноситься із її результатами. Отже, навіть якщо ви витратите величезну суму на рекламу, це не гарантує чудового результату і навпаки.

2. Ваше послання вирішує долю кампанії

Те, що ви намагаєтеся сказати споживачам за посередництвом реклами, має вирішальне значення для успіху вашої рекламної кампанії. Якщо ви переконані, що її основне завдання – просто донести назву вашого бренду чи продукту, будьте готовими, що воно дуже швидко потоне серед собі подібних.  

У посланні, що резонуватиме із вашою цільовою аудиторією, на першому місці мають бути їх потреби, а не довгий список переваг продукту чи сервісу. Тому неодмінними складовими успіху тут є добре знати своїх потенційних споживачів, звертатися до них їх же мовою та використовувати такі способи вираження, щоб вашу рекламу помітили, запам’ятали та поширювали.

3. Повторення, повторення, повторення

Хочете, щоб потік нових клієнтів постійно зростав? Тоді запуск рекламної кампанії на кілька місяців і її згортання, як тільки справи підуть вгору, означатиме марно витрачені зусилля. Коли ви вже визначили, яке послання отримує відклик від споживачів, його повторення просто необхідне. В ході вищезазначеного дослідження було виявлено, що безперервне повторення успішного рекламного послання стимулює вдвічі активніше зростання бізнесу на другому році у порівнянні із першим, та потроєний результат на третьому році. Вражаюче, правда?

Питання, яке само собою виникає з огляду на це, наступне: “А який же тип реклами доцільно застосовувати, коли вже визначено, що саме потрібно донести до споживача?”. Знову ж таки, однозначно відповісти на нього неможливо, але в якості орієнтиру можна використовувати короткі характеристики кожного виду реклами, наведені нижче.

Білборди

Охоплюють широку аудиторію, є одним із найекономічніших рекламних медіа. Проте послання обмежується картинкою і кількома словами (7-8 максимум) для читабельності.

Реклама на/в транспорті

Доступний вид реклами, що дозволяє звернути увагу споживачів, які більшість часу знаходяться поза домом, “на ходу”, та тих, до яких важко “достукатися” через інші медіа, наприклад, студентів.

Цифрова реклама на моніторах

Зазвичай розміщається у місцях, де є значний потік відвідувачів, на зразок торгових центрів чи супермаркетів. За рахунок цього забезпечується широке охоплення аудиторії за невисокою ціною. Особливо актуально розміщувати відеорекламу поблизу магазинів, де можна придбати продукт, щоб стимулювати купівельну активність споживачів.

Реклама на радіо

За рівнем економічної ефективності цей вид реклами – наступний після білбордів і це при не менш широкому охопленні аудиторії. Точний географічний таргетинг до його переваг не належить, але якщо це не принципово для вашого продукту чи сервісу, радіореклама – гарний спосіб заявити про себе.

Реклама на телебаченні

Вражаюче широке охоплення аудиторії та рівень впливу, і не менш вражаюче дорогий вид реклами, особливо якщо йдеться про загальнонаціональні канали. Підходить для великих компаній, що завойовують споживачів по всій країні, але для малого та середнього бізнесу значні  інвестиції в телерекламу не принесуть відповідного доходу, тому їм краще зупинитися на місцевих каналах.

Оголошення в пресі

Найбільш доцільні для охоплення споживачів, що перебувають в пошуку вашого продукту. Для тих,  хто не зацікавлений в ньому, ваша реклама може залишитися непоміченою.

Реклама в спеціалізованих виданнях

Характеризується дуже точним таргетингом, можливістю апелювати до цільової аудиторії, але і коштує немало. Важливо досить часто повторювати рекламу в журналах для оптимального результату.

Висновок

Перед тим, як запускати повноцінну рекламну кампанію, в якій будуть поєднуватися кілька видів реклами, рекомендується протестувати кожен з них окремо, щоб визначити, що найкраще працює саме для вашого бізнесу чи продукту. Якщо ви бажаєте отримати доступ до усієї статистики з вашої кампанії всього за кілька кліків, спробуйте Tracklam – онлайн сервіс для створення та керування офлайновою рекламою.