Дієві поради для створення відеореклами, яка справді працює

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Найбільш типовими місцями, де розміщують відеорекламу є Інтернет, телебачення, громадський транспорт (LCD-екрани), цифрові білборди вздовж доріг з інтенсивним рухом та цифрові монітори у людних місцях на зразок торгових центрів.

Перед тим, як приступити до створення відеоролика, треба скласти план та визначитися із посланням, яке він має донести до аудиторії. Але все по порядку. Розглянемо основні рекомендації для створення ефективної (та ефектної) відеореклами.

Детальний план

Діяти спонтанно чи покладатися на власну інтуїцію в цьому випадку не варто, адже ви вкладаєте власні кошти спочатку у створення рекламного відеоролика, а потім – у його демонстрацію. Першим і дуже важливим кроком до успіху є детально пропрацьований сценарій та план. Для початку дайте відповіді на наступні запитання:

  1. Яка мета створення відео – представити продукт чи сервіс, просувати новий продукт/пропозицію, покращити впізнаваність бренду і т.д.?
  2. Де буде розміщуватися ролик – онлайн, зовнішня чи внутрішня реклама?
  3. Як ваш продукт чи сервіс допомагає споживачам вирішити певні їх проблеми/полегшити життя і т.д.?
  4. На які особливості/переваги вашого продукту/бренду має звернути увагу ролик?
  5. Чи хотіли б ви/могли б використати відгуки ваших клієнтів у рекламі?

Будьте лаконічними

Незважаючи на те, що окрім телебачення інші канали розміщення відеореклами не мають часових обмежень для роликів, не варто піддаватися спокусі втиснути навіть найдрібніші деталі у відео, бо в результаті можна отримати довжелезний ролик, якого ніхто не додивиться до кінця.

Якщо вже вам пощастило заволодіти увагою аудиторії, не зловживайте нею. Залежно від каналу розміщення, середня довжина відеороликів варіюється між 10 секундами на цифровому білборді та 120 секундами в Інтернеті.

Зробіть захоплюючий початок

У вас близько 3 секунд на те, щоб захопити або втратити увагу потенційного клієнта. Люди вже так звикли до реклами повсюди, що практично не помічають її, хіба що їх щось “зачепить”. Тому важливо прикласти зусилля, щоб зробити перші секунди вашого ролика такими, що змусять аудиторію додивитися його до кінця. Поділіться цікавим фактом, корисною порадою, поставте актуальне для споживачів запитання – робіть все для того, щоб виділитися на фоні інших та не дозволити глядачам байдуже відвести погляд.

Зробіть відео зрозумілим навіть без звуку

Оскільки користувачі часто вимикають звук під час перегляду реклами по ТБ або онлайн, а в людних місцях шум може заглушити аудіо в ролику, дуже важливо, щоб зміст відео ролика був повністю зрозумілим і без звуку. Це ж стосується і цифрових білбордів, які здатні лише демонструвати відео, але без відтворення аудіо.

Додайте заклик до дії

Заклик до дії, як правило, додається в кінці відеоролика і стимулює користувачів до подальших кроків. Це особливо необхідно для Інтернет реклами, яка є своєрідними “воротами” веб-сайту, через які проходять нові відвідувачі. Гарною мотивацією до дій може бути спеціальна пропозиція чи знижка.  

Висновок

Відеореклама – дуже перспективна галузь, якій є куди розвиватися та зростати, особливо як виду зовнішньої реклами. При цьому не обов’язково витрачати колосальні суми для створення відео, що привертатиме увагу та яким користувачі захочуть поділитися. Все, що потрібно – актуальні технології та бажання працювати. Вищенаведені поради не гарантують успіху, але щонайменше спрямовують на шлях до нього.

А коли ви вже справитеся із створенням відео, спробуйте рекламну мережу Tracklam для його розміщення. У цього сервісу зручний онлайн інтерфейс, детальна статистика та багато інших функцій для легкого створення та управління рекламними кампаніями.