Як виділити бюджет на рекламу – основні підходи

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Запуск рекламної кампанії – процес досить складний, треба багато планувати та приймати немало рішень, поки все запрацює. Одне з фундаментальних рішень, яке необхідно прийняти до початку роботи над кампанією, є виділення рекламного бюджету, а далі – розподіл коштів безпосередньо між різними каналами реклами. Ця стаття – перша у серії, що присвячена цим питанням. Будемо шукати відповідь на питання:”То як вирішити, скільки витратити на рекламу?”. Ну що ж, поїхали!

Виділення бюджету на рекламу

Існують численні способи визначити, скільки бізнес готовий витратити на рекламну кампанію. Зазвичай цей бюджет є частиною витрат на маркетинг, і цілком логічно, що він має випливати із цілей компанії в плані маркетингу та прибутків. Саме тому виділення на рекламу лише коштів, що залишилися після того, як всі інші витрати вже покриті, вважається неефективним.

Найбільш поширеними підходами до виділення коштів на рекламу є наступні:

1. На основі прибутку від майбутніх продажів

В кількох словах, цей підхід полягає в тому, що компанія вирішує, який відсоток від очікуваного прибутку від продажів вона витратить на промо. Скажімо, якщо планується отримати 100000 грн прибутку за рік, і компанія готова виділити 7% від цієї суми на рекламну кампанію, то її бюджет складатиме 7000 грн.

Цей метод дуже поширений завдяки своїм перевагам:

  • його легко застосувати
  • нескладно здійснити підрахунки
  • допомагає чіткіше прослідкувати зв’язок між витратами на промо, ціною продукту та прибутком на одиницю продукції.
  • встановлює чіткі межі для рекламних витрат
  • підходить для усіх видів бізнесу

До недоліків цього підходу належать такі:

його майже неможливо застосувати для нових продуктів, особливо тих, що не мають аналогів на ринку.

Зниження рівня продажів призводить до зменшення рекламного бюджету, хоча в цьому випадку якраз збільшення витрат на рекламу може бути виграшним рішенням.

2. На основі частки від ціни продукту

Цей підхід схожий на попередній, і по суті, полягає у тому, що довільна частина від ціни продукту буде витрачатися на рекламу. Отже, якщо компанія планує витрачати 5 грн. на промо продукту, що продається за ціною 100 грн., то, відповідно, щоб продати 1000 одиниць продукту їй треба виділити на рекламу 5000 грн.

Ви запитаєте: “А яку саме частину від ціни треба виділити?”. Однозначної відповіді немає – ця цифра залежить від галузі, країни та умов ведення бізнесу тощо. Щоб зорієнтуватися в своїй галузі, поспостерігайте за конкурентами та їх кампаніями.

В якості підказки

Онлайн сервіс Tracklam був створений для того, щоб дозволити розміщення офлайн реклами (або довірити це професіоналам) за кілька кліків, а також з точністю відслідковувати усі витрати та статистику по кожному оголошенню. А ця інформація дозволяє вносити обгрунтовані зміни в кампанію, щоб максимально ефективно витрачати ваші кошти. Зареєструйтеся і спробуйте самі прямо зараз!