Як ефективно розподілити рекламний бюджет: основні рекомендації

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

 

Наша перша стаття у серії, присвяченій рекламному бюджету, стосувалася виділення компанією бюджету, що інвестуватиметься в рекламу. Сьогодні ми сконцентруємося на тому, як саме треба витратити цю суму та як визначити, за що варто платити, а за що – ні. Зокрема, поговоримо про те, які канали реклами та медіа обрати для оптимального результату.

1. Брендинг, залучення потенційних клієнтів чи продажі?

Безсумнівно, якщо ви вже зайшли аж до цього моменту у справі запуску рекламної кампанії, то ви знаєте, яка її мета. В ідеалі, якщо цілей декілька, бажано вирішити, на якій сфокусуватися – покращенні впізнаваності бренду, генерації лідів чи підвищення рівня продажів. Якщо ваш рекламний бюджет не надто малий, можна виділити дві цілі, наприклад, брендинг та залучення клієнтів, або брендинг і продажі. Для новачків на ринку для початку варто інвестувати у впізнаваність бренду (так, інвестувати, бо в успішних компаніях рекламу сприймають як інвестицію, а не витрату). Хоча сподіватися на значні повернення вкладеного в найближчому майбутньому не варто, така інвестиція аж ніяк не є означає “гроші в трубу” у довгостроковій перспективі.

2. Сплануйте розміщення реклами

Можна почати із створення річного плану в загальних рисах, а тоді деталізувати квартальний план на найближчі три місяці, беручи за основу цілі із річного плану. Таким чином можна здійснювати перерозподіл ресурсів протягом року, якщо основної мети було досягнуто. Скажімо, після трьох місяців, присвячених виключно брендингу, кошти, що залишилися, можна частково виділити і на залучення потенційних клієнтів, і так далі. Тобто кожного нового місяця чи кварталу вносити необхідні зміни в план залежно від результатів попередніх періодів.

3. Оберіть канали реклами

Щоб не заплутатися у різноманітті доступних варіантів, розглядайте кожен тип реклами через призму наступних запитань:

  • хто ваші цільові споживачі?
  • який саме продукт рекламуватиметься?
  • чи є необхідність у географічному таргетингу?
  • яка вартість реклами?

У одному з наших попередніх постів є поради щодо вибору типу реклами. А ось ще рекомендації:

  • В більшості випадків найефективнішим є вибір комбінації різних типів реклами.
  • Ні в якому разі критерієм вибору каналу реклами не має бути його низька ціна.
  • Обирайте ті рекламні медіа, через які найлегше досягти вашої цільової аудиторії. Якщо телебачення – чудовий спосіб стати відомими для літніх споживачів, то молодь з набагато більшою імовірністю можна знайти в соцмережах, а до водіїв апелювати за допомогою радіо чи білбордів обабіч доріг, і т.д.
  • Не кількістю, а якістю. Рекламні засоби із широким охопленням аудиторії можуть бути менш ефективними в передаванні вашого послання цільовим споживачам, аніж спеціалізовані видання із порівняно невеликою аудиторією. Тому варто переконатися, що певний тип реклами працюватиме саме на вашу цільову аудиторію перед тим, як витратити кошти у погоні за тим, щоб про вас дізналося якнайбільше людей.

4. Відслідковуйте результати та вносіть правки

Успіх чи провал рекламної кампанії неможливо передбачити, оскільки він залежить від багатьох факторів. З цієї причини життєво важливо стежити за тим, як себе “проявляє” кожен тип реклами, що дозволяє з максимальною ефективністю використовувати рекламний бюджет та не викидати гроші на вітер. Канали, що показують низьку ефективність можна відразу замінити на ті, що демонструють позитивну динаміку. І не розслабляйтеся – цей процес має бути постійним.

Готові почати?
Якщо від кількості можливих варіантів та керування ними у вас вже паморочиться в голові, онлайн рішення Tracklam може допомогти. Цей сервіс дозволяє працювати із різними офлайновими рекламними медіа одночасно та керувати рекламою в межах одного інтерфейсу. Він надає детальну статистику по кожному оголошенню, що допомагає визначити найбільш та найменш ефективні канали для кращого використання бюджету та можливості передбачити результати кампанії. Зареєструйтеся та відкрийте для себе простий і ефективний спосіб управління рекламною кампанією з Tracklam!