5 дієвих і популярних рекламних технологій

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

З часу своєї появи і до сьогодні реклама  ніколи не була просто способом донесення інформації про певний продукт чи сервіс до споживачів. Так само звичайне переконування, так би мовити, “в лоб”, не входило і не входить до арсеналу рекламних засобів. Справа в тому, що людям не подобається, коли їм вказують, що робити. Ми хочемо приймати рішення самостійно. Ця особливість людської психології успішно використовується в рекламі, яка пропонує численні техніки впливу на свідомість потенційних споживачів, щоб змусити їх самим захотіти отримати продукт замість того, щоб переконувати придбати його. Давайте розглянемо  найефективніші та найбільш розповсюджені технології в рекламі.

Асоціації

Ця технологія полягає у асоціюванні  продукту, що рекламується, з чимось бажаним для цільової аудиторії, що викликає у них емоційну реакцію, яка потім асоціюється із продуктом та робить його більш привабливим. Наприклад, у рекламі дитячих товарів найчастіше можна побачити радісних дітей, що граються; у рекламі спортивних товарів знімаються успішні спортсмени, а в рекламі косметики зазвичай бачимо красивих та доглянутих знаменитостей.

Розпливчасті формулювання

Така техніка дозволяє рекламодавцям заявляти про “сенсаційні” властивості свого продукту, які вирізняють його з-поміж інших, без конкретних даних, що підтверджують такі заяви.

Серед найчастіше вживаних формулювань  є наступні: “бореться з…”, “допомагає” (а не зупиняє щось небажане), “кращий”, “покращений” (якщо не вказано, наскільки та порівняно з чим), “практично”, “до…” – не надають точних даних, вводять в оману. Напевно, у вас вже є безліч варіантів продовження цього списку.

Акції

Реклама, що пропонує знижки, бонуси, подарунки, розіграші призів і т. ін. добре працює для підвищення інтересу споживачів до певного бренду. Такі технології створюють ажіотаж та можуть додавати відчуття терміновості за допомогою обмеження періоду дії, кількості акційної продукції і т.д.

Стaдний ефект

Ця технологія грає на типовому людському бажанні належати до групи. У рекламі демонструється,  яка величезна кількість тих, хто уже користується продуктом, що рекламується, які вони ним задоволені, та як багато втрачає людина, що обирає не цей, а інший продукт.

Повторення

Цю рекламну техніку треба використовувати дозовано, інакше ефект може бути протилежний бажаному. По суті, вона полягає у повторенні ключової інформації, на яку мають звернути увагу споживачі. Наприклад, практично в кожному рекламному ролику повторюється назва бренду, що  допомагає покращити його впізнаваність. Для того, щоб не відштовхнути споживачів занадто частим повторенням, ефективне використання прийому поєднання аудіо та візуального повторення (як от озвучення назви продукту та демонстрація її на екрані), та ротація кількох варіантів ролика, які відрізняються за змістом, але несуть ту ж інформацію.

Що важливо знати про ці рекламні технології – їх ефективність вже доведена роками досвіду використання та, без сумніву, вони спрацюють і для вас.

Ви плануєте запустити рекламну кампанію, але не знаєте, з чого розпочати? Почніть із Tracklam – онлайн сервісу для швидкого та легкого створення та управління офлайновими рекламними кампаніями прямо з вашого комп’ютера.