11 способів просування місцевого бізнесу

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

“Місцева реклама? Хм… мабуть, ви шукаєте щось недороге” – найчастіше просування бізнесу на певній географічній території асоціюється з економією витрат. “Звичайно, інтернет-реклама зовсім не працює в цій ситуації” – інший класичний стереотип людей про місцеву рекламу, який більше не є правильним.

“Сарафанне радіо – яку іншу рекламу ще потрібно?” – якщо ви володієте місцевим бізнесом, мабуть, для вас це дуже знайома порада.

В цьому пості ми спробуємо розібратись, як ефективно просувати місцевий бізнес і розглянемо чудові приклади.

1. Присутність бренду в Інтернеті

Неважливо чи це стартап чи велика міжнародна корпорація – ви повинні бути в Інтернеті, тому що це перше місце, куди люди звертаються за необхідним. Отже:

  • створіть веб-сайт щонайменше з базовою інформацією про компанію. Щонайбільше – зробіть його віртуальним магазином, щоб клієнти могли отримувати всю можливу інформацію онлайн.
  • створіть бізнес-акаунти в соцмережах і працюйте над ними.
  • створіть блог та діліться інформацією, яка може бути корисна вашій аудиторії. Це допоможе вам створити репутацію експерта у вашій галузі.
  • використовуйте Youtube (Instagram) відео, щоб залучити вашу аудиторію і показати свій сервіс.
2. Додайте свій бізнес в список Google My Business

Це дуже важливо для місцевого бізнесу, адже це дозволяє з’являтись при пошуку в Google, коли хтось у вашому районі шукатиме сервіс, схожий на ваш. Карти покажуть вашу фізичну локацію, а також ви можете додавати необхідні деталі.

3. Додайте свою компанію в бізнес-каталоги

Від Google та LinkedIn до місцевих каталогів, чим більше списків з ім’ям вашої компанії, тим краще. Це підвищує ваші шанси бути поміченими потенційними покупцями.

4. Реклама в газеті

Так, ви правильно зрозуміли – навіть якщо ви будете активно користуватись соцмережами та інтернетом, це не означає, що потрібно відкинути старі добрі методи. Люди все ще читають газети, тому ви зможете донести свою інформацію до широкої аудиторії. Можете обрати пресу, яка роздається безкоштовно – це недорого і принесе вам нових лідів.

5. Реклама на місцевому радіо та телебаченні

Не хитайте заперечливо головою – ми говоримо про місцеві станції та канали, які можуть бути досить дешевими та дозволять усім в вашій місцевості знати про вашу компанію.

6. Дорхенгери

Ви можете використовувати поліграфію, щоб привабити нових клієнтів, розвішуючи дорхенгери (реклама на дверних ручках). Найміть когось, хто розповсюдить друковані матеріали, або зробіть це самі. Це спрацює на людей, які не шукали сервіс, схожий на ваш, але пропозиція, яка просто перед очима, не може не зацікавити.

7. Реклама на/у громадському транспорті

Існує безліч можливостей достукатись до цільової аудиторії на ходу – від розміщення реклами на транспорті чи на зупинках до відео на екранах у транспорті. Ще один шанс бути поміченим і повідомити про існування вашого бізнесу.

8. Digital signage в популярних місцях

В залежності від того, хто ваша аудиторія ви можете роміщувати рекламні матеріали там, де скоріш за все її побачать потенційні покупці. LCD екрани в торгових центрах можуть в цьому допомогти.

9. Реклама на машинах

Якщо у вас є машина, перетворіть її у мобільний білборд, розміщуючи на ньому лого і контактні дані. Це просто, але це є хорошим нагадуванням про ваш бізнес. FedEx використав цей спосіб, щоб нагадати клієнтам, що він завжди попереду.

10. Футболки, візитки

Використовуйте усі способи розповісти людям про свою компанію – брендовані футболки, візитки і т.д. Це не виглядає занадто нав’язливим чи рекламним, але створює обізнаність.

11. Крос-промоушн

Ваша реклама може отримати ширше охоплення, якщо ви домовитесь з суміжними компаніями прорекламувати їхній бізнес, а вони в свою чергу – ваш.

Ідеї для натхнення

Ці 11 способів місцевого просування є досить традиційними. Тепер ми вам розкажемо про неймовірно креативні способи достукатись до цільової аудиторії.

1. 96.3 Rock Radio – Free Air Guitars

Це реклама місцевого радіо – щось абсолютно унікальне і неочікуване. Реклама одразу ж привернула увагу натовпу. Дуже ефективно в плані фінансів та результату.

2. Vijay Sales – “Need a New Barbecue?”

Це геніальний спосіб нагадати перехожим, що саме час замінити старий гриль, якщо він виглядає, як металева решітка над каналізацією.

3. Oldtimer, Austria – Open Wide

Кумедний спосіб використання ландшафту, щоб привернути увагу та привести нових відвідувачів до буфету Oldtimer.

Ми надихнули вас розпочати свою рекламну кампанію саме зараз? З сервісом TRACKLAM розміщення реклами стало простішим. Все, що вам потрібно – доступ до інтернету та реклама. Все решта за нами.