Гумор в рекламі: як зробити його своїм другом?

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Яка ваша улюблена реклама? Гаразд, можливо, не зовсім правильне запитання. Чи є така реклама, яка змусила вас поділитись та обговорити з друзями? Чи принаймні запам’яталась? Вона була смішною?

Найбільш імовірно, ваша відповідь буде позитивною. Останнім часом гумор широко використовується в рекламі і є певні кампанії і бренди, які вважають саме гумор в їхніх рекламних кампаніях секретом успіху. Але є й інша сторона медалі – інколи висміювання неправильних речей чи в неправильний час може зруйнувати цілу кампанію.

Dollar Shave Club – приклад найдзвичайно успішної кампанії, яка виокремила бренд серед конкурентів і принесла популярність за один день.

 

Гумор в рекламі – досить спірне питання. Маркетологи минулих десятиліть вважали, що він сприяє впізнаваності бренду, але не має нічого спільного з впливом на покупку. Іншими словами, якщо реклама смішна – люди запам’ятають її краще і сформують позитивне враження про бренд, але це майже не відіб’ється на рівні продажів.

Проте cучасні маркетологи більш прихильні до використання гумору в рекламі і вірять, що він виконує важливу місію – привертає увагу споживачів і формує позитивні асоціації з брендом. Це, в свою чергу, вплине на продажі, адже люди схильні купувати у компаній, які їм подобаються.

Інші переваги гумору в рекламі:

  • потенційність стати “вірусною” рекламою, а це означає, що багато потенційних покупців її побачить
  • створення позитивного іміджу
  • покращення запам’ятовування – такі рекламні кампанії врізаються в пам’ять легше і на довгий час.

Експерти погоджуються, що існують певні вимоги щодо використання гумору в рекламі, якщо так можна сказати. Ми перерахуємо лише найважливіші:

  • гумор повинен бути доречним та необразливим. Чим ширша цільова аудиторія – тим більш зрозумілим повинен бути жарт. Якщо реклама націлена на вузьку аудиторію – можна дозволити собі “нішовий” гумор.
  • смішна реклама не повинна бути переповнена рекламою самого продукту;
  • смішна реклама повинна бути націлена не лише на привернення уваги, але й запам’ятовуватись;
  • різноманіття – ключ до створення реклами з гумором, адже повторення одного і того ж жарту може мати протилежний ефект.
  • краще протестувати рекламу на фокус-групі перед запуском – може виявитись, що вона несмішна чи незрозуміла. Для малих компаній розміщення реклами на Youtube-каналі та у соцмережах може бути хорошою альтернативою тестування.

Nespresso. What else? George Clooney et John Malkovich

Commercial Welkom (2015) – Even Apeldoorn Bellen – Centraal Beheer

Загалом, найважливіша річ, яку варто запам’ятати – гумор, як і будь-що інше, повинен бути в міру. Проте це потужний засіб, щоб розповісти про продукт і показати його в хорошому світлі, то чому б цим не скористатись?

TRACKLAM – інструмент, завдяки якому можна запускати кампанію, обирати площу і відслідковувати успішність через онлайн-кабінет. Це зручно та просто і збереже вам час та зусилля.