Нейромаркетинг: як відомі бренди впливають на покупців

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Хоча термін “нейромаркетинг” здається дуже науковим і складним, насправді це ніщо більше, ніж нова технологія. Вона походить від неврології, яка вивчає розвиток нервової системи, її функції і все, що відбувається в людському мозку.

Простіше кажучи, нейромаркетинг використовує неврологію для вимірювання відповіді мозку на кампанію чи продукт. Це забезпечує чудову можливість зрозуміти потенційних споживачів і справді дізнатись очікувані результати кампанії базуючись на точних даних.

Якщо ви думаєте, що це не новина і аналогічний ефект можна отримати від опитувань, ось ключовий момент – нейромаркетинг дозволяє простежити підсвідомі мотиви і справжні емоції.

Приклади нейромаркетингу

Coca Cola vs Pepsi – сила бренду

У далекому 2004  Медичний Коледж Бейлора провів відомий експеримент – Coca Cola vs Pepsi. Учасники пробували напої наосліп і в цей час їхній мозок сканував томограф. Під час тесту зони мозку, відповідальні за смак, “загорялись” – це означало, що учасник надає перевагу саме цьому напою і зазвичай це була Pepsi. Але коли люди бачили, що вони пробували – вони обирали Coca Cola, і в цей момент були активні зони, відповідальні за емоції та пам’ять. 

Eye tracking – відслідковування погляду  

Технологія eye tracking розкрила цікаві деталі – реклама за участі моделей, які дивляться у камеру, привертає увагу глядачів до самої моделі, і аж ніяк до рекламованого товару.

Проте, коли модель дивиться на товар, який рекламується – увага глядачів теж спрямовується на нього.

Frito-Lay – приховані відповіді

У 2008 компанія провела серію експериментів, використовуючи електроенцифалограму, для того, щоб виявити ставлення споживачів до Cheetos (сирні подушечки, популярні в США). Виявилось, учасники різко відреагували на залишки оранжевої стружки на пальцях після того, як з’їли Cheetos. І хоча за їхніми словами вони переймались через цей “безлад”, мозкова активність показала, що насправді їм це подобалось. Як результат, вони створили успішну кампанію – серію жартів з оранжевою стружкою.

Frito-Lay – упаковка має значення

Під час тестування продуктів і їхніх упаковок, використовуючи нейромаркетингові техніки, компанія виявила, що яскраві та блискучі упаковки чіпсів активують зони мозку, які відповідають за почуття вини. Тому вони вирішили змінити упаковку на бежеву матову і зобразили “здорові” інгредієнти. За результатами дослідження це менше стимулювало зону почуття вини.

Зміна упаковки була зроблена в першу чергу, щоб привабити більше жінок до снеків Frito-Lay, оскільки основна їхня аудиторія – чоловіки.

PayPal – швидкість понад безпеку

Тестуючи рекламну кампанію, PayPal відкрив для себе, що на противагу своїм очікуванням, активність мозку стимулювалась більше обіцянками про швидкість та ефективність, ніж про безпечність.

Тому їхня кампанія фокусувала увагу на тому, наскільки їхні платежі є швидкими, і це допомогло їм завоювати ще більше клієнтів.

Очевидно, можливість “заглянути” у мозок людей дає величезні можливості для вдосконалення своїх рекламних кампаній. Поки що перепона у проведенні таких досліджень для менших компаній – ціна. Проте, кількість компаній, які спеціалізуються на нейромаркетингу, зростає, і їхні ціни стають доступнішими.

P.S. TRACKLAM – сервіс, який допоможе вам уникнути клопоту і зекономити час при запуску кампанії. Зовнішня реклама у декілька кліків та в зручному інтерфейсі – спробуйте сьогодні!