Реклама як мистецтво. Легендарні рекламні кампанії

advertising-as-an-art

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Який зв’язок між мистецтвом та рекламою? Реклама – це мистецтво? Ці питання часто викликають шалену дискусію та суперечки.

Беручи до уваги суто комерційну природу реклами і основне її завдання – продажі, більшість людей бачать рекламу і мистецтво як тотальні протилежності.

Проте з іншого боку, і мистецтво, і реклама націлені на донесення певної ідеї і це є певним “місточком” між ними. Ще один такий місток між мистецтвом та рекламою був збудований Енді Ворхолом, який створив відому серію картин баночки супу Campbell у 1962, насміхаючись зі споживацької культури. Потім він малював картини для інших товарів, але цим самим і зруйнував рекламу як мистецтво.

Один з найчіткіших прикладів різниці між рекламою та мистецтвом є те, що люди добровільно обирають мистецтво для виставок і часто платять за це задоволення. Реклама, з іншого боку, спрямовує всю силу на споживачів, намагається привернути їхню увагу до товару. Проте, сьогодні багато творів мистецтва переосмислюються відомими брендами для того, щоб достукатись до споживачів.

Ось погляньте на найвидатніші приклади використання творів мистецтва в рекламі.

Як вам привабливий друг Мони Лізи, створений Леонардо да Вінчі, в рекламі німецького сервісу знайомств?

На цю рекламу Orbit однозначно надихнули поп-арт твори Енді Ворхола.

orbit

Volkswagen не відстає зі своїм Polo BlueMotion, привертаючи увагу до цієї моделі, яка споживає мало палива, через постери у стилі Рене Магрітт та Сальвадор Далі.

salvador dali

volkswagen

Mazda. Чи не нагадує вам це роботи Пабло Пікассо?

Pizza Hut пропонує власну інтерпретацію Мони Лізи, яка смакує піцою. Хто красивіший на вашу думку – оригінал чи копія?

mona liza

KitchenAid – постер, на який надихнули твори Анрі Матіса.

henri

Ще один постер з тієї ж кампанії KitchenAid дуже нагадує твори художниці арт-деко Тамари де Лемпіцької.

advertising

Цей список ще зовсім не повний, але над цим поглядом на рекламу та мистецтво варто задуматись.

Легендарні приклади реклами

Якби реклама називалась мистецтвом, які б саме рекламні кампанії вважалися б шедеврами? Вони однозначно мають бути креативними і викликати емоції, як і справжнє мистецтво. Але оскільки ціллю реклами є змусити людей зробити якусь дію, очевидно справжнє мистецтво повинно створювати вірусні кампанії, які впливають на бренд і згадуються іншими людьми. Які б ви кампанії сюди віднесли?

Ось декілька всесвітньо визнаних рекламних кампаній:

Apple – Think Different (1997)

Реклама, створена ще 20 років тому, розповідає історію і намагається донести ідею, що потрібно робити цей світ кращим. Лише 31 секунда – а враження від відео є дуже потужними, тому це однозначно шедевр. В цьому відео також вперше з’являється слоган “Think diffreent” (Думай по-іншому).

Nike – Just do it

Випущена 30 років тому кампанія повністю змінила бренд Nike і висловила його філософію лише у трьох простих словах. Вони висловили те, що справді люди відчувають до спорту – ти можливо не хочеш цього робити, але just do it! За 10 років продажі Nike зросли у 10 разів в порівнянні з початком кампанії і Nike захопив ринок. Це однозначно перемога!

Absolut Vodka: The Absolut Bottle

На початку кампанії горілка Absolut мала приблизно 2,5% ринку в США. Кампанія пляшки Absolut все суттєво змінила (взагалі-то це був Енді Ворхол, хто помітив особливу форму пляшки) і тривала 25 років! Було створено 1500 різних постерів з пляшкою Absolut у природі, що зробило пляшку найбільш впізнаваною в світі і принесло компанії 50% імпорту від всієї імпортованої горілки в США і зробило цю кампанію легендарною.

vodka

Виглядає, що шедеври реклами мають багато чого спільного з мистецтвом – вони доносять просту, правдиву та потужну ідею до людей.

Якщо ви готові рекламувати ваш витвір мистецтва – спробуйте TRACKLAM. Це онлайн-платформа для простого запуску та відслідковування кампаній. Відеомонітори, білборди, сітілайти і т.д. – все це у зручному інтерфейсі. Спробуйте сьогодні!