Розпізнавання обличчя в рекламі: нова можливість чи загроза приватності

rozpiznavanya-oblychya

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Коли ви чуєте слово “білборд”, що вам перше спадає на думку? Зазвичай, великий постер чи група постерів, розміщених на узбіччях. А як щодо білборда, який рахує, скільки людей на нього подивилось? Чи забезпечує інформацію про аудиторію: вік, стать, кількість? Чи навіть розпізнає конкретну людину і показує цільовий контент?

Звучить футуристично? Насправді, ці інновації вже втілені в життя і вже працюють на користь бізнесу, який хоче забезпечувати справді персоналізовану і релевантну взаємодію з клієнтами. Це стало можливим завдяки технологіям розпізнавання обличчя, які використовуються, в першу чергу, в зовнішній рекламі.

Ключове питання, яке піднімається в еру розпізнавання обличчя, чи справді це підніме рекламу на новий рівень, чи це новий вид втручання в приватність? Оскільки відповідь все ще невідома, давайте подивимось, які можливості нам дає face detection, як рекламодавцям.

Підвищіть взаємодію зі споживачами

Виділятись серед безлічі конкурентів стає все важчим завданням для рекламодавців. І це завдання підштовхнуло GMC Acadia розпочати свою інтерактивну кампанію спортивних машин в торговому центрі Santa Monica. Екрани, обладнані камерами з facial detection, розпізнавали, хто стоїть перед ними – чоловік, жінка, група людей, діти і навіть їхні вирази обличчя, і показували один із 30 відеороликів, націлених на певну аудиторію.

Якщо ви переймаєтесь через приватність, не було зроблено жодних фото і жодні дані не записувались.

Підніміть програми лояльності на новий рівень

Експерти розглядають розпізнавання обличчя як великий крок вперед на зустріч побудові чудової системи лояльності. Компанії, які розробляють цю технологію, стверджують, що вони вже працюють з відомими брендам, які зацікавлені в розпізнанні своїх постійних клієнтів, коли вони заходять в магазин. Тоді система сповіщає продавців і вони мають змогу забезпечити постійним клієнтам найкращий сервіс та взаємодію з магазином.

Подивіться, як працює ця технологія в кампанії Women’s Aid за боротьбу з домашнім насильством.

Камери на білборді відслідковують обличчя перехожих і коли вони дивляться на екран, жінка на білборді із синцями починає зцілюватись. Чим більше глядачів, тим швидше синці зникають.

Показуйте цільовий контент тим, хто дивиться на екран

Трюк на відео нижче був створений компанією з виробництва соків для того, щоб презентувати їх новий напій – Midnight Forest. Вовк грав гру з глядачами, підкрадався до них, коли вони були відвернуті і стрибав на них в момент, коли вони дивились на екран. Шокуючий ефект створювала анімація і аудіо.

Однозначно, майбутнє зовнішньої реклами – це…цифрова зовнішня реклама. Наведені вище приклади показують, якою цікавою, привертаючою увагу і – скоріш за все – ефективною стає реклама завдяки технології розпізнавання обличчя. Ціна, яка раніше була підйомною лише для крупних компаній з великим бюджетом на рекламу, стане прийнятною для середніх та малих компаній в найближчому майбутньому. Створено багато законів та правил, які повинні захищати споживачів від можливих наслідків розпізнавання обличчя.

Тому слідуйте трендам, щоб не пропустити можливість зробити взаємодію з вашим брендом більш персоналізованим для кожного з потенційних клієнтів.

P.S. Спробуйте, наскільки просто запустити і відслідковувати рекламну кампанію з онлайн-сервісом TRACKLAM. Реєструйтесь зараз!