Міжнародна реклама: як не загубитись в перекладах

cross-cultural-advertising

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Чи знали ви, що Chevrolet Nova дуже погано продавалсь в іспаномовних країнах через те, що іспанською “No va” означає “Не працює”? Отож, коли модель переіменували, продажі зросли.

Ситуація, описана вище, демонструє, що бізнес і реклама в інших країнах вимагають хорошої підготовки. Основна перепона, яку потрібно подолати – це не лише мовний бар’єр, але й міжкультурні відмінності. Вам потрібно зрозуміти, як на вашу рекламу будуть реагувати на різних ринках. Давайте подивимось, як успішні бренди з цим справляються.

McDonald’s

Франція – єдина країна, де гомосексуальна реклама McDonald’s – це окей

Тема сексуальної орієнтації дуже делікатна, тому компанії в більшості країн намагаються уникати її у своїх рекламних кампаніях, хоча й існує спокуса привернути увагу чимось оголеним і неочікуваним. McDonalds не боїться ризикувати, але лише у Франції – країні, де тема гомосексуалізму сприймається без ненависті і звинувачень.

McDonald’s знає американську культуру занадто добре, щоб запускати таку рекламну кампанію в США, де вона б отримала тони критики.

Єгипет – “смішна” реклама McDonald’s з елементами домашнього насилля

Романтичне відео закоханої пари в кульмінаційний момент перетворюється у жорстокий фільм – лише через шматок картоплі фрі. В Єгипті, це справді виглядає смішно, але в США рекламу б вважали дивною та, можливо, звинуватили б у пропагуванні насильства.

Японія – красива (чи огидна) реклама McDonald’s

Ця реклама є повністю нормальною для Японії. Проте, в більшості європейських країн і США вона б викликала змішанні почуття – від насмішок до відрази. А це зовсім не сприяє збільшенню популярності бренду.

Британія – McDonald’s використовує рабську працю?

Ця чутлива і чесна реклама – це, власне, 8-хвилинний міні-фільм, адресований критиці про наймання на роботу в McDonald’s. Визнання проблеми – перший крок до її вирішення. Але в США, де пропагують досягнення і розвиток, реклама про невпевненість в собі точно б не сподобалась.

Coca Cola – кампанія “Share a Coke”

Реклама в USA

Реклама Coca Cola зазвичай дуже добре сприймається аудиторією, і цей ролик не став виключенням. Секрет його успіху, очевидно, врахування культурних особливостей і зачіпання правильних емоційних струн. Наприклад, вищезгадана реклама у США викликає почуття єдності, радості. В ній також припускається, що напій Кола є ключовою причиною цих емоцій і він навіть може об’єднувати людей різних статей і розпалювати любов.

Реклама в Китаї

В китайській версії реклами наголос також був на єднанні , коли Coca Cola зупиняє війну до того, як вона могла початись. Але тут немає жодних елементів спокуси, лише націоналістичні настрої і формальність – саме те, що відповідає китайській культурі. Також в рекламі знімаються виключно китайські актори, натомість в американській версії показані люди різних національностей, адже їхнє населення справді різноманітне.

Підсумуємо

Ретельна підготовка і дослідження – завдяки цьому ви зможете завоювати нові зарубіжні ринки. Але будьте обережними з стереотипами про різні національності – інакше ризикуєте отримати погану репутацію. Найкраще вирішення – найняти експерта, який покаже культуру і особливості країни зсередини.

P.S. TRACKLAM – онлайн-сервіс, який готовий вам допомогти розмістити рекламу на будь-якій площі в будь-якому місті. Спробуйте і самі переконайтесь!