Підвищуємо ефективність відеореклами: практичні поради

laptop, statistics

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Чи знали ви, що 39% людей, які переглянули якісне рекламне відео, швидше за все введуть в стрічці пошуку назву бренду і 36% – розкажуть друзям про бренд? Ключове слово в цьому випадку “якісне”, чого в світі, де кількість відео-контенту постійно зростає, стає важче досягти. Сьогодні ми вирішили запропонувати вам декілька практичних порад для підвищення успішності вашої кампанії.

1. Створіть відео, які б підходили для кожного етапу покупки

Простіше кажучи, ви повинні охопити усіх ваших споживачів – від потенційних, які тільки на початку шляху покупки, до тих, хто готовий зробити чи уже зробив покупку. Давайте розглянемо усі типи відео детальніше.

Відео про бренд (початковий етап шляху покупки)

Ключовою метою є привернути увагу покупців і запам’ятатись їм, тому компанії створюють креативні рекламні ролики для поширення у соцмережах. У кінцевому результаті ви повинні отримати широке охоплення, але водночас і орієнтуватись на цільову аудиторію через такі канали, як Facebook (платна реклама), Youtube, Instagram, Twitter, Tumblr, Snapchat etc.

Навчальні відео (проміжний етап шляху покупки)

Як тільки ви привернули увагу “правильних” людей, завдання вашого відеоролика – побудувати довіру до вашого продукту і залишатись “top of mind” (першим брендом, що спадає на думку, коли виникає проблема).

Найкращим вибором на цьому етапі будуть пояснювальні відео, інтерв’ю з топ-менеджерами, історія компанії, відео з виробництва і т.д. Цільова аудиторія – люди, які вже висловили зацікавлення вашою компанією, наприклад, підписники в соцмережах, ліди з вашого сайту/CRM і т.д.

Такі навчальні відео повинні бути розміщені на вашому веб-сайті і поширені через різні канали – Youtube-канал, Facebook-сторінка, Vimeo.

Відео для конверсії (фінальний етап шляху покупки )

Звичайно, ключовою ціллю таких відео є прийняття рішення купити товар, розглядаючи різні його переваги та використовуючи заклик до дії.

Зазвичай, відео, які справді працюють для цієї цілі – відгуки клієнтів, історії успіху, демонстраційні відео і пропозиції з обмеженим часом на покупку. Цей відео-контент повинен бути розміщений на веб-сайті та сторінках в соцмережах.

buyer's journey

2. Відслідковуйте успішність відео

Немає кращого способу взнати, що працює найкраще, ніж спробувати. Іншими словами, якщо ви не відслідковуєте прогрес відео за правильними метриками – шлях до підвищення успішності відео закрито. Отож, за чим ви маєте слідкувати в першу чергу?

Для того, щоб взнати, скільки людей додивились відео до кінця – зверніть увагу на ступінь завершеності. Відслідковуючи взаємодію можете визначити, наскільки вдало розміщена кнопка заклику до дії. Відслідковуйте метрику часу, щоб знати, як довго користувачі переглядають відео і на якому моменті припиняють дивитись. Це підкаже вам, якої довжини повинні бути відео і де розмістити кнопку заклику до дії, щоб її помітили.

3. Поради для підвищення успішності відео і тривалості перегляду

Тривалість перегляду – важливий фактор, який пошукові системи беруть до уваги при визначенні рейтингу відео. Чим довша тривалість перегляду – тим відео вважається якіснішим. Що ви можете для цього зробити?

  • Додайте титри до відео – в поєднання відео з субтитрами на різних мовах може продовжити тривалість перегляду на 40% згідно з дослідженням. Суть полягає в тому, що більшість часу люди переглядають відео на своїх девайсах і найчастіше – без звуку.  Тому важливо зробити відео майстерно візуалізованим і зрозумілим без звуку.
  • Створіть цікавий опис – замість автоматично створених описів, створіть такий, який приверне увагу і змусить подивитись ваше відео.
  • Включіть відповідні ключові слова –  впевніться, що в назві та описі використано найвдаліші.
  • Підкажіть глядачам, що робити далі – відвідати сайт, підписатись на сторінку, поширити відео завдяки кнопці заклику до дії.

Звичайно, запуск відеореклами вимагає багато зусиль, але вони точно принесуть чудові результати, якщо ви слідуєте нашим рекомендаціям і не здаєтесь на півшляху.

P.S. TRACKLAM – онлайн-сервіс для розміщення реклами на онлайн та офлайн площах, від реклами на телебаченні до поліграфії. Використайте цю технологію для підвищення ефективності рекламної кампанії. Дізнайтесь більше тут:  https://tracklam.com/