Реклама у Smart City: нові можливості

smart city

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Ідея smart city стрімко розвивається останні декілька років, але сама концепція тільки починає набирати обертів. Проте згідно Forbes ринок smart city стане індустрією з оборотом – 1,5 трильйонів доларів.

Що таке Smart City? Це місто, де датчики збору даних широко використовуються для обробки інформації та використання її з метою ефективного управління ресурсами: інфраструктура, сервіс, дорожній рух, енергетика і т.д. Smart city включає в себе IoT (девайси підключені до інтернету) та ICT (information and communication technology). Концепція smart city вперше була втілена в життя в Індії, Китаї, ОАЕ, а тепер поширюється по містах в Північній Америці та Європі.

Які можливості дає Smart City маркетологам та рекламодавцям?

Щоб відповісти на запитання, який потенціал ховається за цією  концепцію, розглянемо сучасні тренди в рекламі. Останнім часом набирає популярності реклама, яка пропонує вирішення проблеми одразу ж, як тільки вона виникла у споживача, або більше того – випереджує виникнення можливої проблеми і пропонує рішення.

Виклик, з яким стикаються маркетологи і рекламодавці – подолати “прірву” між онлайн та офлайн торгівлею. В той час, як кожен клік онлайн-покупця відомий, проаналізований і покладений в подальшу стратегію, офлайн-поведінка цього ж покупця залишається не до кінця зрозумілою.

Це саме той момент, коли smart city творить свою магію. Збираючи дані про населення міста в загальному і про кожного мешканця зокрема, система може взнати вподобання, поведінку, місце знаходження і т.д. Поєднання цієї інформації з даними про онлайн-споживачів дозволить маркетологам охопити нову цільову аудиторію та досягти максимальної персоналізації.

Яке майбутнє реклами в Smart City?   

Більше LED-екранів

Логічно припустити, що Digital Signage і LED-екрани будуть користуватись все більшим попитом разом із поширенням smart cities. Вони стануть каналом комунікації з потенційними споживачами в правильний час в правильному місці.

Наприклад, все більше і більше міст можуть похвалитись будками з високошвидкісним інтернетом, зарядками для телефону, інформаційним центром і дисплеями, які використовуються для реклами та донесення необхідної інформації.  

Нові технології для покращення користувацького досвіду

На сьогоднішній день ми можемо спостерігати, як витончено технології покращують користувацький досвід. Маячки, світло і аудіо датчики вже використовуються в smart-рекламі і дозволяють реагувати на різні фактори: погода, час дня, розмір аудиторії, демографічні чинники і демонструвати оголошення відповідно до ситуації.

Наприклад, платіжні системи, GPS-сенсори і маячки на транспорті можуть збирати дані про поїздку пасажирів та навіть на що використовувався Wi-Fi. Не потрібно й пояснювати, які широкі можливості це дає для створення персоналізованих оголошень, враховуючи те, що не лише Digital Signage і дисплеї можуть бути використані з цією метою, але й мобільні девайси пасажирів.

Ложка дьогтю в бочці меду

Через нечувану кількість даних про споживачів, їх онлайн та фізичних пересувань постає питання приватності. Наскільки далеко можуть зайти рекламодавці, щоб зробити їхнє оголошення вдалим, але при цьому не втручатись в особисте життя? На це запитання ще немає відповіді. Зрозумілою є одна річ – компанії, які зайдуть занадто далеко, ризикують зруйнувати довіру клієнтів.

Підсумок

Однозначно ми зараз на межі нової “революції” в світі реклами, де правильно застосовані технології стають запорукою успіху.

Хочете не відставати від інновацій? Приєднайтесь до спільноти рекламодавців та власників рекламних площ TRACKLAM – онлайн-рішення для віддаленого запуску рекламних кампаній, не покидаючи офіс, можливість обрати найкращу площу і отримати точні дані результатів рекламної кампанії.  Зареєструйтесь  зараз!