Партизанський маркетинг в рекламі: застаньте ваших покупців зненацька

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Багато підприємств на сьогоднішній день, вклавши гроші в класичні рекламні кампанії, отримують низький результат, а то й зовсім нічого, і, відповідно, безплідно борються за отримання прибутку та нових клієнтів. Звичайно, існує безліч причин поразки. Одна з них – це так звана “банерна сліпота”, притаманна більшості покупців через постійну “атаку” з усіх сторін, різних типів реклами, як вдома, так і на вулиці.

Також серед підприємств, яким не вдається підвищити дохід чи покращити впізнаваність свого товару, зазвичай є ті, які не можуть дозволити собі запуск традиційної рекламної кампанії, адже вона може бути досить дорогою.

Що таке партизанський маркетинг?

Сам термін запропонував американський письменник Джон Девінсон в 1984 в своїй книжці присвяченій цій темі. “Партизанський” може звучати моторошно чи різко, асоціюючись із засідкою та зброєю. Але насправді суть полягає у захопленні зненацька уваги аудиторії та боротьбі з “банерною сліпотою”, використовуючи елемент здивування. До цього належить використання нетрадиційних рекламних технік в неочікуваних місцях з метою привертання уваги.

В більшості випадків “партизанський маркетинг” означає ефективне використання коштів, оскільки рекламодавці не використовують класичні рекламні стратегії. Проте це вимагає креативності, уяви та мислення “поза рамками”. І хоча ви не вкладаєте багато грошей, ви вкладаєте багато часу та зусиль в кампанію.

Ключові маркетингові тактики, які використовуються в рекламі

Секрет створення повідомлення, яке буде взаємодіяти з аудиторією, полягає у визначенні найбільшої проблеми, з якою ваш продукт допомагає справитись, та використанні нетрадиційних методів для донесення цього до цільової аудиторії. Цей тип маркетингу часто використовує тактику “досвіду користувача”, щоб залучити покупців до взаємодії з рекламою.

Розглянемо найпопулярніші тактики:

1. Приховання “партизанського маркетингу”

Цю тактику часто називають “невидимим маркетингом” – тактика, яка означає рекламу продукту в такий спосіб, що споживач і не здогадався, що це реклама. В більшості випадків маркетологи використовують місце, де їхня цільова аудиторія найбільше сконцентрована і відповідно створюють “шум” навколо продукту (наприклад, в соцмережах чи на форумах), прикидаючись його задоволеними клієнтами. Компанія Sony використовувала цю тактику в кампанії в 2002 року, наймаючи акторів, які просили перехожих в різних містах сфотографувати їх на новий телефон (Sony, як ви могли вже здогадатись) і розповідали численні переваги в ході розмови.

2. Досягнення максимального розголосу

Основним завданням будь-якого “партизанського” оголошення є привернення уваги настільки великої кількості людей, наскільки це можливо. Рекламні оголошення інколи досягають цієї мети через свою оригінальність та неординарність, відповідно їх підхоплюють різні медіа, або вони стають “вірусними” завдяки соцмережам. Це, у свою чергу, допомагає поширювати рекламу без серйозних фінансових інвестицій. Наприклад, у рекламній кампанії “King Kong 3D” люди повинні були робити фото і поширювати їх в соцмережах.

Джерело: http://www.wordstream.com/blog/ws/2014/09/22/guerrilla-marketing-examples

3. Використання креативних недорогих друкованих матеріалів

Левінсон, “засновник” партизанського маркетингу, пропонував наклейки, листівки і роздруківки як альтернативу традиційним оголошенням. Звичайно, сьогодні цим нікого не здивуєш…хіба що вони настільки креативні, як цей стікер AXE, доданий до традиційних знаків “Вихід” в громадських місцях.

Джерело: https://media.lpgenerator.ru/uploads/2013/08/18/17.jpg

4. Розумне використання середовища для розміщення реклами

Щоб знайти спосіб успішно показати ваш бізнес потенційним клієнтам так, що це не може залишитись непоміченим, Вам потрібно вийти за межі шаблонів мислення. Перукар, який створив рекламу на фото нижче, точно з цим справився.

Джерело: http://yaponochka.com/partizanskij-marketing-priemy-nestandartnoj-reklamy/

5. Використання креативних брендованих продуктів

Футболка, візитка, паперовий пакет чи будь-яка інші річ, яку ви даєте – впевніться, що вона справляє враження і виділяється. Для натхнення зверніть увагу на цю візитку магазину меблів DIY (Do it yourself – зроби сам).

Джерело: https://texterra.ru/blog/partizanskiy-marketing-effektivnaya-zamena-traditsionnoy-reklamy.html

6. Створення неординарних оголошень, які б притягували погляд

Фото знизу є чудовим прикладом цієї тактики – коли люди відривають стрічки від реклами Weight Watchers, жінка стає худішою. Хіба це не унікальне оголошення?

Джерело: http://www.wordstream.com/blog/ws/2014/09/22/guerrilla-marketing-examples

7. Гейміфікація

Ви можете використовувати ігри та змагання не лише для giveaways, але і буквально привести ваших покупців в фізичний магазин чи на вебсайт. Кампанія Adidas, анонсуючи відкриття нового магазину в Копенгагені, випустила синіх качечок в фонтан з повідомленнями-проханнями повернути їх назад додому і отримати за це винагороду.

Підсумуємо

Як ви можете бачити, існує мільйон способів, які можуть зробити ваш бізнес відомим. Найважча частина – це створення реклами, яка б спричинила великий “шум”. Більше того, абсолютно неможливо використовувати ту ж ідею двічі для тієї ж аудиторії – це не спрацює. Створювати нову ідею кожного разу – легше сказати, ніж зробити. Проте спробуйте!

Якщо ви вже готові втілювати вашу креативність в життя, TRACKLAM – це хороший інструмент, який допоможе поширити рекламу, не покидаючи комп’ютера та використовуючи різні варіанти зовнішньої реклами від білбордів до друкованих матеріалів і Digital Signage. Дізнайтесь більше про це унікальне рішення створення рекламних кампаній!