Доповнена реальність і зовнішня реклама: уява та технології

augmented-reality

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Побачити НЛО, чекаючи на автобус чи роблячи покупки – з новими технологіями ці речі стануть досить звичними для жителів мегаполісів.

Доповнена реальність: що це і для чого?

Технологія, яка дозволяє зустрітись з дикими тваринами посеред центру міста чи приміряти нове взуття в один клік, називається доповненою реальністю. Вона інтегрує існуючий світ з певними цифровими елементами, накладаючи інформацію поверх навколишніх предметів. На відміну від віртуальної реальності, яка повністю замінює існуючу, доповнена лише додає певні елементи (пам’ятаєте Pokemon Go?).

Обидві ці технології не є новими і вже були використані в деяких рекламних цілях. Але суть полягає в тому, що доповнену реальність не часто можна зустріти в рекламі. В поєднанні з креативністю і емоціями такі рекламні кампанії приречені на успіх – про них будуть говорити, поширювати і т.д. А це, в свою чергу, стимулює продажі і збільшує кількість потенційних покупців.

Нижче ви знайдете чудові приклади зовнішньої реклами з використанням доповненої реальності. Насправді це важко назвати рекламою – адже в них немає нічого рекламного. Навпаки вони розважають глядачів та змушують зупинитись на довше.

1. Pepsi MAX – “Неймовірна” автобусна зупинка

А ось і НЛО, про яке ми згадували на початку. Pepsi справді втілили в життя новий слоган напою – “Неймовірно”. Автобусну зупинку обладнали прозорою стіною з прихованою камерою, завдяки якій відбуваються неймовірні події просто на очах перехожих.

2. Coca Cola and WWF – Дім в Арктиці

Місце – лондонський музей науки. Ідея – декілька хвилин спостерігати за життям сім’ї полярних ведмедів через екран доповненої реальності. Мета – підвищити обізнаність людей про зміну клімату та місця проживання арктичних ведмедів. Це видовище побачили тисячі відвідувачів протягом 3 місяців і це привернуло велику увагу медіа.

3. ECCO примірочна з доповненою реальністю

ECCO використав доповнену реальність, щоб втілити в життя мрію всіх шоперів – без зусиль приміряти численні наряди, не зрушуючи з місця, просто відвідавши примірочку в Гонконгу. Це точно на руку магазинам, адже це зменшує кількість повернень одягу і підвищує рівень взаємодії та зацікавленості серед покупців.

4. Tesco Homeplus – віртуальний магазин в Південній Кореї

Чудовий приклад використання доповненої реальності в зовнішній рекламі, втілений компанією Tesco, мережею супермаркетів. Замість відкриття нового магазину, вони створили віртуальний… в метро. Таким чином перехожі могли замовити доставку продуктів через смартфон чи великі екрани, чекаючи на потяг. Результат – продажі зросли на 130% і зареєстровано більше 76% нових акаунтів – без великих інвестицій.

5. Каталог IKEA: доповнена реальність

Це не зовсім зовнішня реклама, але ми не можемо не поділитись цією чудовою ідеєю, завдяки якій вам більше не потрібно здогадуватись, чи пасуватимуть ці меблі до вашого інтер’єру.

Ключові висновки

Доповнена реальність пропонує численні можливості, щоб змусити людей не лише говорити про вас чи запам’ятати, але й також вони отримають чудові емоції і незабутні враження. Ключова ідея полягає в тому, щоб зробити рекламу особливою для людей, а не просто розповісти про бренд чи продукт.

Для того, щоб легко запустити зовнішню рекламну кампанію і відслідковувати її результати – використовуйте TRACKLAMЗавдяки цьому сервісу ви можете обрати місце, тип медіа і розмістити будь-яку рекламу просто з вашого дому чи офісу. Спробуйте!