5 міфів про рекламу, які потрібно розвіяти

реклама

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Що спадає вам на думку, коли ви вперше чуєте слово “міф”? Найбільш імовірно це античні грецькі і римські боги та міфологія, за допомогою яких люди пояснювали речі, які не могли пояснити по-іншому.

Проте, сьогодні слово “міф” має негативне значення, коли мова йде про сучасне життя. В сьогоднішньому пості ми хочемо розкрити та розвіяти найбільш поширені міфи про рекламу, щоб відкрити шлях свіжому погляду на цю індустрію.

1. Реклама – це занадто дорого

Багато компаній не використовують рекламу через скромний бюджет, створюючи замкнуте коло – вони не можуть отримати більше клієнтів та прибутку без реклами, і якщо вони не мають достойного прибутку – не можуть рекламуватись. Правда полягає в тому, що реклама їм може коштувати дешевше, ніж можливості завоювати нові ринки, які вони втрачають.

З одного боку, реклама вимагає інвестицій (перегляньте наш пост про партизанський маркетинг для ідей, які не вимагають багато фінансів), але з іншого боку, що ми натомість отримаємо? Нових лідів, клієнтів, популярність і, як наслідок, збільшення прибутку. Тож чи це справді так дорого?

2. Реклама на телебаченні мертва

Хоча статистика показує спад реклами на телебаченні, вона ще існує. І хоча молодші люди не дивляться телевізор, більшість людей все ще дивиться – особливо у вільний час. Ось чому реклама на телебаченні все ще на своєму місці. Згідно з дослідженням Nielsen, в 2016 жителі США провели більшість свого часу перед телевізорами в порівнянні з смартфонами, планшетами та іншими гаджетами.

Телебачення дозволяє швидко осягнути широку аудиторію, справляє враження “більш реальної” реклами і це дозволяє впливати на споживачів відео та аудіо комбінацією для кращого ефекту. В залежності від індустрії для деяких брендів телебачення – основний рекламний канал. Так, як live телебачення стає все популярнішим,  воно створює перспективи навіть для малого бізнесу, який хоче рекламуватись. 

3. Онлайн-реклама – це занадто складно

Не можна сказати, що онлайн-реклама – це раз плюнути, оскільки навчитись запускати ефективну рекламну кампанію вимагає багато часу та зусиль, чи не так? Проте ви глибоко помиляєтесь, якщо вважаєте, що онлайн-реклама – це вища математика. Існує безліч сервісів та інформації на цю тему, які можуть допомогти задовільнити бізнес-потреби.

Проте, якщо ви не готові вивчати інтернет-маркетинг – сервіс TRACKLAM готовий допомогти та запустити онлайн та офлайн кампанії.

4. Репутація – найкраща реклама

Однозначно компанія з хорошою історією та репутацією в своїй індустрії може скептично ставитись до реклами, коли вона і так отримує хороші рекомендації від клієнтів у формі так званого “сарафанного радіо”. Але ваші потенційні клієнти можуть бути новичками в вашій індустрії і не захочуть витрачати час на пошуки. Реклама – швидкий і простий спосіб дати їм про себе знати. Якщо ви цього не зробите, то це зроблять ваші конкуренти (і не обов’язково з кращою репутацією, ніж у вас).

5. Рекламну кампанію можна припинити, коли справи йдуть вгору

Це те саме, що перестати шукати нових клієнтів, якщо ви вже виконали план продажів. Реклама не завжди викликає реакцію одразу ж. Для деяких людей потрібно трішки часу, щоб обдумати покупку. Але якщо ваша компанія не є top of mind – потенційні клієнти купуватимуть деінде.

Візьміть за приклад найвідоміші бренди – їхні рекламні кампанії постійно працюють, хоча малоімовірно, що їхній бізнес усповільнився. Звичайно, компанії експериментують з різними типами медіа, каналами комунікації, повідомленнями і періодичністю реклами, але припинення кампанії – не дуже хороша ідея для процвітання бізнесу. Набагато ефективніше зменшити частоту і вартість реклами для заощадження, але з’являтись перед аудиторією час від часу.

Якщо ви вважаєте, що ці 5 міфів – перепона на шляху до прогресу і процвітання бізнесу, можете вважати, що ви їх сьогодні подолали. Так тримати!