6 уроків про рекламу та маркетинг з фільмів

filmy-pro-reklamu

This post is also available in: enEnglish (Англійська) plPolski (Польська)

Неважливо, чи ви рекламодавець, чи маєте власні площі, вам точно потрібні корисні поради стосовно маркетингу та реклами. Ми не говоримо про навчальні матеріали – насправді у вас є чудова можливість відпочити і повчитись одночасно. Подивіться фільми про рекламний бізнес та маркетинг. Список найкращих фільмів ми вже для вас склали – насолоджуйтесь!

Чого хочуть жінки (2000)

Дуже малоімовірно, що ви ще не бачили цієї комедії з Мелом Гібсоном – оскільки зараз цей фільм вже вважається старим. Якщо коротко, він про менеджера з реклами, який отримує чарівну можливість “чути” жіночі думки і використовувати їх для успіху в роботі.

Урок:

Золоте правило, якого вчить нас фільм: знати свою цільову аудиторію зсередини – критично важливий елемент створення ефективної реклами. Неважливо, чого це варто.

Божевільні (2007-2015)

Цей телесеріал має численні нагороди і вважається одним з найкращих фільмів про рекламну індустрію. Він зображає світ реклами Нью-Йорка у 1960, фокусуючи свою увагу на престижних рекламних агенціях і талановитому керівнику Дону Дрейперу.

Урок:

Ви зрозумієте, що для того, щоб перемогти в рекламі, потрібно боротись. І ця боротьба, зазвичай, дуже далека від справедливої.

Сироп (2013)

Ця драма, знята по роману-бестселлеру, розповідає про молодого менеджера з маркетингу, який з усіх сил намагається продати свою “ідею на мільйон доларів” своєму босу. Він хоче продавати енергетичний напій (просто вода з  сиропом) під правильним образом бренду.

Урок:

Ви можете побачити цінний приклад, як привернути увагу споживачів до нового продукту і продати його. Фільм також показує, що приховано за красивою картинкою і що потрібно робити, щоб просуватись вгору в цьому жорстокому світі маркетингу.  

Сімейка Джонсів (2010)

Фільм, який втілює в життя ідіому “встигнути за Джонсами” – обов’язковий для перегляду, якщо ви хочете побачити закулісся маркетингу в дії.

Коротко кажучи, фільм про заможну сім’ю, яка переїжджає в заможний район в Америці, і розуміє, що вона далеко не сім’я. Вони просто група маркетологів, які рекламують різні товари своїм сусідам, які про це не здогадуються.

Неймовірно, наскільки сильним є бажання “встигнути за Джонсами”.

Урок:

Фільм покаже вам прихований мотив, який керує людьми при покупці – люди схильні наслідувати тих, хто їм подобається.

Божевільні люди (1990)

Старий, але однозначно вартий уваги фільм про правду в рекламі. Звучить як оксюморон? Ця історія про креативщика рекламних слоганів, якому набридло придумувати речі, які не є правдою, і він починає створювати чесну рекламу. На противагу всім очікуванням, продажі йдуть вгору, але в кінці кінців чоловік потрапляє до божевільні. Думаєте, це сумне завершення? Це лише початок.

Урок:

Подивіться цей фільм, щоб побачити приклади успішної реклами і дізнайтесь, як використовувати “незручну” правду у ефективній рекламі.

Тут курять (2005)

Цей фільм не рекламує куріння, але показує приклад професійного маркетолога, у якого найскладніша місія – продати те, проти чого найбільше протестують.

Урок:

Це варто вашої уваги, адже ви навчитесь, як перемагати у дискусіях і досягати успіху у кампаніях, які на перший погляд приречені на невдачу. Також ви побачите, наскільки ефективно в маркетингу бути лисим.

Сподіваємось, ви знайшли хоча б один фільм на вечір, щоб провести його із задоволенням та користю. Поки ви дивитесь, TRACKLAM може допомогти вам запустити кампанію на усіх типах площ і відслідковувати її результат.